Materac przeciwodleżynowy rurowy

Wysyłka w: 1 dni
Cena: 600,00 zł 600.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Rurowy materac przeciwodleżynowy to zaawansowane technicznie urządzenie, które zwiększa możliwość pielęgnacji chorych leżących z powodu przewlekłej choroby lub rehabilitacji. Głównym powikłaniem długotrwałego leżenia w łóżku jest pojawianie się odleżyn w miejscach uciskanych masą ciała pacjenta. Typowymi miejscami są pięty, pośladki, okolice łopatek. Im mniejsza ruchomość pacjenta, tym większe jest ryzyko pojawienia się bolesnych, trudno gojących się owrzodzeń skóry, a nawet głębszych tkanek.

Podstawą profilaktyki jest poprawienie ukrwienia uciskanych tkanek poprzez ich regularne odciążanie. Takie możliwości zapewnia rurowy materac przeciwodleżynowy. Składa się on z 17 niezależnych od siebie, poprzecznych segmentów, które w określonym cyklu są wypełniane powietrzem. Podczas gdy część rurowych segmentów podpiera ciało chorego, z innych powietrze jest w tym samym czasie spuszczane. Pozwala to tkankom na rozprężenie się i poprawę krążenia krwi. Ułatwia także wentylację, odprowadzanie wilgoci i utrzymanie odpowiedniego komfortu termicznego. Dzięki możliwości wypięcia jednej z komór uzyskujemy wolną przestrzeń pod odleżyną co w efekcie przyczynia się do szybszego gojenia się ran.

Dwunastominutowy cykl naprzemiennego wypełniania rur jest wymuszany przez znajdującą się w zestawie, cicho pracującą pompę elektryczną. Ciśnienie w rurach można dostosować do masy ciała chorego (do 140 kg). Przeciwodleżynowy materac rurowy układa się na materacu piankowym i stabilizuje poprzez podwinięcie specjalnych wyłogów. Dzięki zastosowanym materiałom (nylon i PVC) jego czyszczenie i dezynfekcja są proste i skuteczne. Wymiary materaca to 200x90 cm, a jego grubość (w stanie napompowanym) 11,5 cm. Produkt jest atestowany jako wyrób medyczny.

Podstawowe dane techniczne

  • Zasilenie pompy - 220 - 240 V / 50 – 60 HZ
  • Ilość powietrza pompowanego przez pompę - 6-8 l/min
  • Regulacja ciśnienia -50-110 mmHg
  • Cykl pracy pompy -12 minut
  • Materiał podstawowy materac - nylon, PVC
  • Wymiary całkowite pompy - 270 x 135 x 85 mm
  • Waga pompy - 1,2 kg
  • Wymiary całkowite materaca - dł. 200 x szer. 90 x wys. 11,5 cm
  • Waga materaca -4 kg
  • Dopuszczalne obciążenie materaca - 140 kg

Wybór materaca przeciwodleżynowego ma ogromne znaczenie. Więcej na ten temat znajdą Państwo tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.