Łóżko rehabilitacyjne przedłużane

Wysyłka w: 1 dni
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Łóżko przedłużane o wymiarach 90x220, dla osób wyższych.

4-funkcyjne łóżko rehabilitacyjne, w pełni sterowane elektrycznie pilotem to nie tylko komfort i bezpieczeństwo chorego, ale również łatwość obsługi dla osób, które na co dzień się nim opiekują. Właśnie takie jest oferowane przez nas łóżko rehabilitacyjne niemieckiej firmy Burmeier. Ułatwia ono prawidłową pielęgnację przewlekle leżącego pacjenta jak i jego aktywizację – w możliwym dla niego zakresie.

Osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia, sparaliżowane lub z ograniczoną zdolnością ruchu, narażone są na rozmaite powikłania wynikające ciągłego przebywania w pozycji leżącej. Są to nie tylko odleżyny, ale też zaburzenia oddychania, krążenia, problemy z perystaltyką jelit i wypróżnianiem oraz uciążliwe dolegliwości bólowe. Dlatego chory musi mieć możliwość zmiany pozycji.

W oferowanym łóżku rehabilitacyjnym elektrycznie regulowane są:

  • wysokość (w zakresie od 40 do 80cm),
  • kąt ułożenia pleców i głowy.
  • pozycja nóg ( z możliwością ustawienia kąta zgięcia kolan)
  • możliwość podniesienia całego leżyska od strony głowy, aby uzyskać kształt fotela.

Ustawienia łóżka mogą wygodnie i bez wysiłku zmieniać zarówno opiekunowie, jak i sam chory. Pacjent może przy tym korzystać z trójkątnego uchwytu zawieszonego na wysięgniku, który ułatwia podnoszenie się i zmianę położenia ciała. Konstrukcja łóżka umożliwia ułożenie chorego – o ile pozwala na to jego stan zdrowia – w tzw. pozycji Trendelenburga.

Oferowane łóżko ma wymiary całkowite 105x235 cm (leże – 90x220 cm). Jego maksymalne obciążenie (z materacem) to 180 kg. Łóżko wyposażone jest we fronty oraz w opuszczane barierki boczne, co zapewnia bezpieczeństwo choremu i zarazem ułatwia jego obsługę. Usytuowanie sprzętu można wygodnie zmieniać dzięki kółkom, które posiadają blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym ruchem.

Łóżko rehabilitacyjne jest estetycznie wykończone łatwym w utrzymaniu materiałem. Część elementów wykonana jest z drewna w kolorze jasnego buku.

Istnieje możliwość zakupu nowego materaca piankowego 90 x 220 cm, który oferujemy na specjalne zamówienie. Czas oczekiwania może zająć do 2 tygodni.

Materace przeciwodleżynowe posiadają standardową długość (tutaj), natomiast ze względu na  zawijane końce nadają się również do zastosowania przy przedłużanym łóżku.

O tym, dlaczego nie wypożyczamy materacy pisaliśmy tutaj.

Podstawowe dane techniczne łóżka:

  • leże 90cm x 220cm
  • wymiary całkowite 105cm x 235cm
  • max obciążenie: 180kg

Wynajem łóżka jest możliwy tylko z opcją dostawy oraz montażu realizowanego przez Wypożyczalnię.

Instrukcja użytkowania w PDF zamieszczona na stronie producenta

Instrukcja samodzielnego montażu łóżka Burmeier Dali - filmdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.