Rurowy czy bąbelkowy?

8.jpg

Często otrzymujemy od Państwa pytania czy jest już potrzeba zakupu materaca przeciwodleżynowego oraz czym się różnią oferowane przez nas modele. O tym, czy osoba chora powinna leżeć na materacu przeciwodleżynowym często decyduje lekarz. Ale zdarza się też tak, że osoba starsza nie jest ciężko chora, porusza się o własnych siłach a jednak ze względu na wiek i brak siły zmuszona jest do długotrwałego przebywania w pozycji leżącej. Odleżyny powstają głównie podczas leżenia poprzez ucisk tkanek miękkich na kości. Czasami proces ten potępuje bardzo szybko i rodzina reaguje na powstające rany u chorego zbyt późno.

Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej na skutek braku sił, przebytej operacji bądź przewlekłej choroby wymaga zastosowania materaca przeciwodleżynowego.

Zarówno oferowany przez nas materac bąbelkowy jak i rurowy należy do grupy materaców pneumatycznych, czyli takich, które są wyposażone w pompę odpowiadającą za cykliczną zmianę ciśnienia między komorami. Oba materace cechuje nieprzemakalny materiał oraz łatwość obsługi. Ponieważ są to materace zmiennociśnieniowe niezbędne jest, aby pod materac przeciwodleżynowy położyć materac piankowy o rozmiarach 90x200cm (w naszym sklepie dostępny tutaj).

Przy wyborze odpowiedniego materaca przeciwodleżynowego najważniejszą kwestią jest czy odleżyny już występują, czy też materac ma pełnić funkcję prewencyjną.

W przypadku występujących odleżyn niezbędne jest zastosowanie materaca pneumatycznego rurowego. Konstrukcja materaca oparta jest na 17 niezależnych komorach powietrznych, zapewniających odpowiednią wentylację. Dzięki możliwości wypięcia jednej z komór uzyskujemy wolną przestrzeń pod odleżyną co w efekcie przyczynia się do szybszego gojenia się ran. Zaletą tego materaca jest ultracicha, energooszczędna pompa, z filtrem powietrza. Maksymalne obciążenie materaca to 140 kg. W zestawie znajduje się zapasowa komora (rura), w przypadku gdyby doszło do nieszczelości materiału.

Materac przeciwodleżynowy bąbelkowy spełnia przede wszystim rolę prewenyjną. W mniejszym stopniu wspomaga leczenie istniejących odleżyn, poprzez rozkład nacisku na większą powierzchnię ciała lub cykliczną zmianę punktów podparcia. Maksymalne obciążenie materaca to 110 kg. W komplecie znajduje się zestaw naprawczy w postaci 2 "plastrów" z tworzywa PCV, które się nakleja na nieszczelność w materiale.

Reasumując przy wyborze materaca warto jest wziąć pod uwagę kilka czynników: występowanie odleżyn, waga pacjenta, głośność pompy.

Nie należy zapominać o tym, aby zmieniać pozycję chorego najczęściej jak to możliwe - sam materac jest tylko elementem wspomagającym leczenie ran oraz zapobiegającym pojawianiu się nowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.