wózki inwalidzkie aktywne wózki aktywne wózek inwalidzki aktywny wózek aktywny gtm
 • Quckie Salsa
  WÓZKI INWALIDZKIE ELEKTRYCZNE
  Idealny w pomieszczeniach oraz na zewnątrz - wózki inwalidzkie elektryczne Quickie. Zastosowanie technologii napędu na środkową oś i niewielka szerokość zapewnia łatwy przejazd przez drzwi.
   
  wózek inwalidzki elektryczny
 • Wózki aktywne
  WÓZEK INWALIDZKI AKTYWNY
  Wózki inwalidzkie aktywne powinny posiadać duże możliwości regulacji dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dotyczą one przede wszystkim położenia środka ciężkości regulacji oparcia i podnóżka.
   
  skutery inwalidzkie elektryczne

Wózki inwalidzkie

Grupamazamed - Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie standardowe


Wózki inwalidzkie standardowe przeznaczone są do użytku domowego. Wózki standardowe są w całości refundowane przez NFZ.  
Wózki aktywne

Wózki inwalidzkie aktywne


Wózki inwalidzkie aktywne przeznaczone są dla osób aktywnie korzystających z życia. Wózki aktywne dobieramy pod wymiar klienta.  
wózki stabilizujące plecy i głowe

Wózki pielęgnacyjne


Wózki inwalidzkie pielęgnacyjne stabilizujące plecy i głowę przeznaczone są do pielęgnacji i opieki.  
Wózki dziecięce

Wózki dziecięce specjalne


Wózki inwalidzkie dziecięce, wózki specjalne dla dzieci oraz spacerówki w ofercie Grupamazamed.  
Wózki inwalidzkie elektryczne

Wózki inwalidzkie elektryczne


Wózki elektryczne i skutery elektryczne. W ofercie Grupamazamed wózki i skutery inwalidzkie elektryczne.  
skutery inwalidzkie elektryczne

Skutery inwalidzkie elektryczne


Skutery elektryczne. W ofercie Grupamazamed wózki i skutery inwalidzkie elektryczne.  
przystawki do wózków inwalidzkich

Napędy przystawne do wózków


Polecamy napędy przystawne do wózków inwalidzkich aktywnych oraz wspomaganie innego rodzaju.  
Wózki sportowe handbike

Handbike


Wózki sportowe i handbike, wózki do rugby, koszykówki. Rowery trójkołowe i rowery rehabilitacyjne.  

Wózki inwalidzkie

Wózki inwalidzkie dostępne w Grupamazamed. Oferta wózków inwalidzkich aktywnych, elektrycznych, dziecięcych i handbike z refundacją NFZ i dofinansowaniem z PFRON.


Wózek inwalidzki ręczny, czy aktywny?


Dlaczego poleca się posiadanie kilku wózków inwalidzkich jednocześnie?


Wózki inwalidzkie potrzebne są nie tylko osobom, które nie są w stanie samodzielnie chodzić, ale także dla osób, których możliwość chodzenia jest ograniczona - u których występuje szybka męczliwość, a które jednocześnie chcą uczestniczyć w życiu społecznym, wychodzić na zewnątrz i nabrać niezależności w codziennym życiu. Wózek inwalidzki dla osoby, która ma ograniczoną sprawność ruchową jest narzędziem do zwiększania aktywności, urozmaicenia czasu, pozwala na zharmonizowanie rozwoju psychicznego.

Większość schorzeń wymaga posiadania kilku rodzajów wózków inwalidzkich: często potrzebne jest posiadanie zarówno wózka inwalidzkiego ręcznego i wózka aktywnego. W takiej sytuacji wózek inwalidzki ręczny, który napędza osoba towarzysząca może być przydatny szczególnie podczas dłuższych przejażdżek, natomiast wózek aktywny sprawdza się na co dzień w zamkniętych pomieszczeniach. Jednocze

Jednocześnie zaleca się nie wyrzucać wózków inwalidzkich, których już nie używamy - części z nieużywanego wózka zwykle są po jakimś czasie przydatne.

Poleca się także posiadanie jednocześnie wózka ręcznego i wózka elektrycznego - wózek elektryczny daje dużą samodzielność w terenie, zręczne manewrowanie w pomieszczeniach zamkniętych, ale nie można nim wjechać do miejsc które nie są przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Wówczas przydatny jest wózek ręczny, bowiem łatwiej jest przenieść w nim osobę niepełnosprawną, niż w wózku elektrycznym (ze względu na pokaźną wagę wózków elektrycznych).

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka inwalidzkiego elektrycznego?


Wybierając wózek inwalidzki, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych parametrów:


1. Moc silnika: im większa moc silnika w wózku inwalidzkim, tym łatwiej będzie nam poruszac sie po nierównym, trudnym terenie (krawężniki, pagórki, piaszczyste drogi itp.). Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, aby znać moc chwilową, a nie nominalną silnika.

2. Rodzaj baterii: każdy wózek inwalidzki elektryczny posiada baterię. Od jej pojemności (wyrażonej w Ah - amperogodzinach) zależy zasięg wózka, czyli - krótko mówiąc - odległość, jaką będziemy w stanie przejechać po jednorazowym ładowaniu baterii wózka. Im większa wartość Ah w wózku, tym dłużej będzie on w stanie wytrzymać bez ładowania i po tym trudniejszych terenach będzie mógł jeździć.

3. Rozmiary wózka elektrycznego: zwróćmy uwagę na rozstaw osi ( im większa, tym większy komfort jazdy), a także na szerokość wózka. Warto przed wyborem zmierzyć wszystkie przejścia, przez które będziemy chcieli przejeżdżać na co dzień. Ważna jest również wysokość wózka (należy unikać kupowania wózka elektrycznego wyższego od krawędzi stołu lub biurka, którego używamy na co dzień).

4.Koła i ogumienie wózka: im mocniejsze koła, tym łatwiej wózek będzie pokonywał nierówny teren i tym większy komfort użytkowania może zapewnić użytkownikowi. Na komfort jazdy wózkiem ma także montaż amortyzatorów przy kołach
Dofinansowania refundacja
PORADNIK JAK UZYSKAĆ REFUNDACJĘ
Grupamazamed
YOUTUBE Grupamazamed
Serwis naprawa
SERWIS WÓZKÓW INWALIDZKICH
FIRMA
wózki inwalidzkie aktywne Grupamazamed
Warszawa ul.
tel. 720 777 868
e-mail: biuro@Grupamazamed.pl


.


Copyright 2015 by Grupamazamed     |   strona główna o firmie katalog produktów dofinansowanie serwis wózków kontakt
Wózki inwalidzkie dostępne w Grupamazamed. Oferta wózków inwalidzkich aktywnych, elektrycznych, dziecięcych i handbike z refundacją NFZ i dofinansowaniem z PFRON Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dofinansowania na wózki inwalidzkie elektryczne Gdańsk Gdynia Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce aktywny samorząd warszawa wyszków Kraków Lublin Mińsk Mazowiecki NFZ refundacja wózka inwalidzkiego elektrycznego specjalnego Olsztyn Opole Poznań Radom Rzeszów Sosnowiec Szczecin Toruń Wrocław Wyszków wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym dla dzieci Łódź Mława.