Nowa poduszka Nexus Spirit ustanawia całkowicie nowe standardy wśród poduszek przeznaczonych do wózków inwalidzkich. Łączy ona w sobie możliwość stabilizowania oraz właściwości terapeutyczne dzięki piance, która wiernie odzwierciedla kształt ciała użytkownika. Profilowana pianka, z której częściowo zbudowana jest poduszka Nexus Spirit, pozwala na wzmocnienie stabilizacji ciała potrzebnej zwłaszcza w czasie przesiadania się, a także stwarza niespotykaną wcześniej możliwość pozycjonowania miednicy i kończyn dolnych . Skoro życie jest pełne wyzwań, to siedzenie nie powinno być jednym z nich.
Poduszka Nexus Spirit dzięki specjalnie umiejscowionej pneumatycznej centralnej części, umożliwia lepszą ochronę okolic kości ogonowej, krzyżowej kulszowej. Jednocześnie miękka powierzchnia nie powoduje tarcia, co gwarantuje ochronę skóry.
Mała waga: Łatwo ją podnosić i przenosić. Przybliżona waga to 1,4 kg. Nadaje się do prania/czyszczenia: Część pneumatyczna poduszki może być łatwo wyczyszczona przy pomocy mydła i wody. Piankę można delikatnie przetrzeć. Nieprzemakalny pokrowiec nadaje się do prania w pralce automatycznej Łatwa naprawa: Wykonanie poduszki Nexus Spirit z tworzywa neopren czyni ją odporną na upływ czasu. Ewentualne uszkodzenia można bez problemu naprawić za pomocą specjalnych łatek.