wózki inwalidzkie wózki inwalidzkie elektryczne pionizatory sprzęt rehabilitacyjny
 • Quckie Salsa
  WÓZKI INWALIDZKIE ELEKTRYCZNE
  Idealny w pomieszczeniach oraz na zewnątrz - wózki inwalidzkie elektryczne Quickie. Zastosowanie technologii napędu na środkową oś i niewielka szerokość zapewnia łatwy przejazd przez drzwi.
   
  wózek inwalidzki elektryczny
 • Wózki aktywne
  WÓZEK INWALIDZKI AKTYWNY
  Wózki inwalidzkie aktywne powinny posiadać duże możliwości regulacji dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dotyczą one przede wszystkim położenia środka ciężkości regulacji oparcia i podnóżka.
   
  skutery inwalidzkie elektryczne
Dofinansowania - państwowe instytucje
wózki inwalidzkie

Dofinansowania na kupno sprzętu rehabilitacyjnego

Oferowany sprzęt do rehabilitacji dostępny jest zarówno z refundacją oraz dofinansowaniem z instytucji samorzadowych i państwowych takich jak: NFZ, PCPR, MOPS. Znajdą tu Państwo informacje z zakresu procedury uzyskiwania dofinansowania na sprzęt rehabilitacyjny z powyższych instytucji. Dokładniejsze informacje udzielamy telefonicznie - zapraszamy do kontaktu.

Narodowy Fundusz Zdrowia

Dofinansowanie zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

NFZ dofinansowuje część kosztów środków pomocniczych np. poduszki przeciwodleżynowe, materace przeciwodleżynowe oraz sprzęt ortopedyczny (wózki inwalidzkie aktywne, wózki inwalidzkie elektryczne, wózki specjalne - spacerówki terapeutyczne, foteliki rehabilitacyjne dla dzieci, pionizatory, ortezy).

Dofinansowania przyznawane są w przedziałach czasowych. Osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności może otrzymać kolejne dofinansowanie na ten sam produkt po upływie limit czasowego ustalonego przez fundusz. Dokładnie określana jest wysokość refundacji z NFZ.

Zlecenie na zakup sprzętu ortopedycznego

Chcąc uzyskać dofinansowania na wyżej wymieniony sprzęt trzeba udać się do lekarza pierwszego kontaktu, po skierowanie do lekarza specjalisty (neurologa, reumatologa, lekarza o specjalizacji rehabilitacja, chirurga). Specjalista wystawi wniosek zlecenie na zakup sprzętu. W przypadku gdy chcemy uzyskać refundacją na wózek inwalidzki oraz poduszkę przeciwodlezynową lekarz wystawia dwa oddzielne wnioski.

Ważność wniosku to 12 miesięcy - do momentu zrealizowania.

Potwierdzamy wniosek zlecenia w oddziale NFZ

Zlecenie wystawione przez lekarza specjalistę przedstawić w wojewódzkim oddziale NFZ można to zrobić drogą pocztową.

Refundacja z NFZ zostanie przyznana na odwrocie wniosku jest informacja o jej wysokości. Gdy wysokość dfinansowania przyznanego z NFZ nie wystarcza na pokrycie kosztów pełnego zakupu sprzętu rehabilitacyjnego możemy ubiegać sięjeszcze o jej zwrot ze środków MOPS/PCPR.


wózki inwalidzkie

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE I MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

Dofinansowanie do środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych refundowanych oraz nie refundowanych przez NFZ

1. Dofinansowania do przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych refundowanych przez NFZ.

W przypadku gdy nie masz wystarczającej kwoty aby pokryć udział własny lub cena zakupu jest większa niż limit wyzaczony przez NFZ wyżej wymienione instytucje będą w stanie pokryć nawet do 150% limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na dany przedmiot ortopedyczny bądź środek pomocniczy oraz 100% zapłaconej kwoty udziału własnego (jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany przedmiot ortopedyczny lub środek pomocniczy)

Np. cena Wózek inwalidzki specjalny dziecięcy (z wyłączeniem wózka inwalidzkiego toaletowego) - dla dzieci, który spełnia twoje oczekiwania wynosi 7500 zł, a limit na ten przedmiot ortopedyczny wyznaczony przez NFZ wynosi 3000zł, starając się o dofinansowanie możesz uzyskać 150% tego limitu czyli w tym przypadku 4500. Teraz możemy dysponować znacznie większą kwotą dofinansowania( 3000zł NFZ)+ (4500 zł PCPR/MOPS)=7500zł; właśnie w ten sposób wózek wart 7500 zł otrzymasz bezpłatnie.

Np. materac p/odleżynowy kosztuje 1000zł ; refundacja NFZ wynosi 400zł a udział własny 600 zł . Dofinansowania można uzyskać w wysokości: 400zł + 600zł. = 1000zł ,a zatem twój materac może być nawet zrefundowany w całości.

Np. Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna NFZ 500zł + PCPR 750zł. razem 1250zł

PCPR uruchamia program "AKTYWNY SAMORZĄD", który ma na celu dofinansowanie zakupu wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym. O takie dofinansowanie mogą starać się osoby niepełnosprawne (dorosłe i dzieci) posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub równoważne.

wózki inwalidzkie o napędzie elektrycznym Aktywny Samorząd 2016NFZ refunduje zakup wózka elektrycznego do w kwoty 3 000zł. Jako uzupełnienie brakujacej kwoty aby pokryć udział własny zakupu wózka inwalidzkiego elektrycznego może być dofinansowania PCPR do przedmiotów ortopedycznych nawet do 150% limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na zakup wózka elektrycznego. Łącząc te dofonansowania możemy dysponować kwotą dofinansowania( 3000zł NFZ)+ (4500zł PCPR/MOPS)=7500zł na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

Więcej szczegółowych informacji kontakt nami tel.: tel. 733 412 323 - doradzimy pomożemy.

2. Dofinansowanie sprzętu nie refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zdobycie dofinansowania na poniższy sprzęt będzie się nieco różnić zatem pierwszym krokiem będzie uzyskanie zamiast zlecenia specjalne zaświadczenie z zaleceniem używania któregoś ze sprzętu pomocnego w rehabilitacji bądź w likwidowaniu barier architektonicznych ,a następnie zgłosić się bezpośrednio do PCPR/MOPS z fakturą "pro forma" (kosztorysem) od naszej firmy.

Warunkiem koniecznym do uzyskania dofinansowań z PCPR/MOPS jest posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

 • sprzęt rehabilitacyjny i sprzęt toaletowy (np. rower do ćwiczeń, mata do masażu, krzesło sedesowe) - dofinansowanie stanowiące do 60% wartości sprzętu,
 • sprzęt likwidujący bariery architektoniczne : schodołazy, podnośniki transportowo-kąpielowe, podnośniki wannowe - dofinansowanie stanowiące do 80% wartości sprzętu


wózki inwalidzkie

PFRON PAŃSTWOWY FUNDUSZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

PFRON corocznie uruchamia program dofinansowania zakupu wózków inwalidzkich z napędem elektrycznym realizowany jest przez samorządy lokalne PCPR-y AKTYWNY SAMORZĄD. W ramach tego programu można uzyskać dofinansowanie do wózka elektrycznego. O refundację mogą starać się osoby niepełnosprawne (dorosłe i dzieci) posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub równoważne.
Więcej szczegółowych informacji kontakt nami tel.: tel. 733 412 323 - doradzimy pomożemy.

Biuro

RehaCare

NIP 525-144-12-01


ul. Rajmunda

tel. 733 412 323.

e-mail: biuro@rehacare.pl

Dofinansowania refundacja
PORADNIK JAK UZYSKAĆ REFUNDACJĘ
RehaCare
YOUTUBE REHACARE
Blog
REHABILITACYJNY
FIRMA
wózki inwalidzkie elektryczne REHACARE
Warszawa ul. Rajmunda
tel. 733 412 323
e-mail: biuro@rehacare.pl

Regon 360454676
NIP 525-144-12-01